Eğitmeniniz ve kurumunuz hakkında bilgi verebilir misiniz?Eğitmenimiz Levent ESİNYabancı dil alanında 10 yılı aşkın süre  dilbilimsel teknikler geliştirerek ve öğrencilerine İngilizce öğreterek hizmet vermiş olan bir hafıza & nlp teknikleri uzmanıdır.


İlk, orta ve yüksek öğreniminde yabancı dil öğrenmeye hevesli ancak 'özel yetenekli' değildi. Okuduğu okullarda klasik yabancı dil eğitimi almış ve tüm bilindik ‘teknikleri’ denemiş ancak yabancı dil konuşma konusunda çok yol katedememiştir…

İlerleyen zamanlarda hafıza ve nlp teknikleriyle tanışmış, aldığı eğitimler sonrasında bu tekniklerin yabancı dil  öğreniminde  başarıyı artırabileceğini farkederek, bu konuda çalışmalarına başlamıştır.

Ve geliştirmiş olduğu dil öğrenim tekniklerini ilk önce kendi üzerinde deneyerek İngilizce, Almanca ve Rusça dillerini öğrenip konuşabilmeyi başarmış ve yabancı dil öğretimi konusunda çığır açmıştır…


Geliştirmiş olduğu hafıza ve dilbilimsel teknikler :

1-   ‘‘Esinlenme’’ tekniği : Öğrenilen yabancı dildeki kelimelerin ömür  boyu unutulmasını  engelleyen ve çok kısa zamanda hafızaya kalıcı olarak yüklenmesini sağlayan bir hafıza tekniğidir.Böylece sözcükleri ezberleme gibi çok zaman alan, yorucu, sıkıcı ve işe yaramaz çabalara gereksinimi ortadan kaldırmıştır.

2-  Dilbilgisi konularını sıkıcı olmaktan çıkarıp,öğrenme konusundaki sıkıntıları ortadan kaldırmak amacıyla, ‘‘İngilizce Şirketi’’ isimli hafıza tekniğini geliştirmiş ve böylece öğrenmeyi kolaylaştırmış, kuralların unutulması ve birbirlerine karıştırılmasına engel olmuştur.

3-  ‘‘Karşılaştırma'' ve ‘‘İngilizce’nin Ruhu’’ isimli dilbilimsel öğrenme tekniklerini geliştirerek, Türkçe ile İngilizce dilleri arasındaki uyumsuzluktan kaynaklanan sorunları ortadan kaldırıp, öğrencilerin İngilizce dilbilgisi kurallarına uygun bir şekilde konuşabilmesini sağlamıştır.

‘‘1 Ayda İngilizce’’ programının çerçevesi olarak ise; kısa sürede, minimum emekle, maksimum verimin elde edilmesini sağlayan ‘‘Bilimsel Öğrenme Teknikleri’’ nden faydalanarak ders programı ve ödevlerin standartlaşmasını ve ders materyallerinin etkin kullanımını sağlayarak, verilen eğitimden % 98 verim alınmasını sağlamıştır.

Geliştirmiş olduğu bu teknikleri kullanarak 2007 yılında, ‘‘1 AYDA İNGİLİZCE’’  eğitim sistemini ve dil kursunu kurmuştur. Pratik İngilizce konuşma eğitimi ve İş İngilizcesi başta olmak üzere, özel ve grup derslerle kurum, şirket, dernek ve kişilere uzun süre eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmuştur.

Öğrencilerinin 1 AYDA İNGİLİZCE eğitim sisteminde kullanılan teknikleri ve ders anlatımını kursa kayıt aşamasından önce görüp, kendi üzerinde başarısını deneyebilmesi amacıyla 1 saatlik Ücretsiz tanıtım dersi imkanını sunmuştur. ''1 Ayda İngilizce'', Türkiye’de kişiye özel ücretsiz tanıtım dersi imkanı sunan ilk ve tek kurumdur.

Levent ESİN, İzmir dışındaki öğrencilerine de yardımcı olabilmek için ‘‘Online 1 ayda ingilizce’’ eğitimi başlatmıştır. 1 Ayda İngilizce, Türkiye’de online eğitim imkanı sunan ilk kurum olmuştur.

İngilizce kelime öğrenme konusunda öğrencilerine yardımcı olabilmek için 2013 yılında,Esinlenme    tekniğini kullanarak hazırlamış olduğu, 80 dk. içinde 300 İngilizce kelimeyi kalıcı hafızaya yüklemeyi sağlayan  ‘‘Arabada İngilizce’’ cd projesini hayata geçirmiştir...  

Ülkemiz insanlarına daha fazla yardımcı olabilmek adına; yeni teknikler üzerinde çalışarak ve kendini sürekli geliştirerek hizmet vermeye devam etmektedir.

Uzmanlık alanları:

Copyright © 2018 | 1aydaingilizce.com